ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ξαδέλφη του Αριστοτέλη Ωνάση ψάχνει στα σκουπίδια για να ζήσει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ham

moderator
moderator
Ακούγεται απίστευτο, αλλά είναι αληθινό. Η 90χρονη Όλγα Ωνάση, ξαδέλφη του Έλληνα «Κροίσου», Αριστοτέλη Ωνάση, ψάχνει στα σκουπίδια για να ζήσει.

Σύμφωνα με ρεπορτάζ της γερμανικής εφημερίδας «Bild», η ηλικιωμένη γυναίκα βιώνει τις δραματικές συνέπειες της οικονομικής κρίσης στην Ελλάδα, καθώς αυτή τη στιγμή ζει υπό το καθεστώς της απόλυτης φτώχειας.

«Δεν πήρα τίποτα παραπάνω από την κληρονομιά της οικογένειας. Μόνο μία σύνταξη, η οποία λόγω των περικοπών μειώθηκε στα 300 ευρώ. Δεν μπορώ να πιστέψω την κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει η Ελλάδα», εξομολογείται η 90χρονη σε δημοσιογράφο της εφημερίδας, ο οποίος τη συνάντησε στην κουζίνα μίας εκκλησίας στην Αθήνα.

Η Bild προσθέτει για την 90χρονη ότι εξακολουθεί να είναι κομψή παρά τις στερήσεις, φορώντας ένα γούνινο παλτό.

[img] [/img]

[img] [/img]

http://polygono.sosforum.net
Μοιραστείτε αυτή τη δημοσίευση στο: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Ας μην έβαφε το μαλλί, για να της περίσσευε και κάνα φράγκο για φαγητό.

gman έγραψε:Ας μην έβαφε το μαλλί, για να της περίσσευε και κάνα φράγκο για φαγητό.

Όντως, αυτό δεν το είχα σκεφτεί, λες να είναι μούφα;

ειναι δεν ειναι μουφα, δεν πρεπει να το δουμε οτι ειναι συγγκενης του Ωναση.... ενταξυ ειναι. και λοιπον? αυτη τα ειχε τα λεφτα? αυτος τα ειχε.... τωρα αν το δουμε απο τη μερια του Ελληνα πολιτη, αυτο βλεπω ως μελλον στην Ελλαδα

Βρήκα και κάτι άλλο παρόμοιο:

Μπορεί η Madonna να έχει βγάλει πολλά εκατομμύρια όλα αυτά τα χρόνια ωστόσο ο αδερφός της είναι άστεγος, αποκαλύπτει εφημερίδα.

Ο λόγος για τον μεγαλύτερο αδερφό της βασίλισσας της ποπ, Anthony Ciccone.

Ο 55χρονος ζει στους δρόμους του Μίσιγκαν, τρώει από το συσσίτιο της εκκλησίας και ζει από φιλανθρωπίες. Τον περασμένο χειμώνα μάλιστα αναγκάστηκε να μείνει κάτω από γέφυρα στην περιοχή Traverse.

"Η οικογένεια μου γύρισε την πλάτη όταν περνούσα δύσκολα. Νομίζετε δεν έχω αναρωτηθεί για ποιο λόγο η αδερφή μου να είναι πολυεκατομμυριούχος και εγώ να ζω στους δρόμους; Όμως ποτέ μην λες ποτέ. Αυτό μπορεί να συμβεί στον καθένα", λέει ο Anthony.

Ο 55χρονος είναι άστεγος περισσότερο από ένα χρόνο όταν τον έδιωξαν από οικογενειακή επιχείρηση κρασιών.

"Δεν έχω κανένα έσοδο. Πρέπει να μαζεύω μπουκάλια και τενεκεδάκια, κάνω δουλειές του... ποδαριού", συμπληρώνει.

Μάλιστα, πέρσυ λόγω του τσουχτερού κρύου έπαθε κρυοπαγήματα στα πόδια, άλλοι φίλοι του που ζουν στους δρόμους είτε πέθαναν από τις χαμηλότατες θερμοκρασίες είτε έχασαν όλα τα δάχτυλά τους.

ham έγραψε:Βρήκα και κάτι άλλο παρόμοιο:

Μπορεί η Madonna να έχει βγάλει πολλά εκατομμύρια όλα αυτά τα χρόνια ωστόσο ο αδερφός της είναι άστεγος, αποκαλύπτει εφημερίδα.

Ο λόγος για τον μεγαλύτερο αδερφό της βασίλισσας της ποπ, Anthony Ciccone.

Ο 55χρονος ζει στους δρόμους του Μίσιγκαν, τρώει από το συσσίτιο της εκκλησίας και ζει από φιλανθρωπίες. Τον περασμένο χειμώνα μάλιστα αναγκάστηκε να μείνει κάτω από γέφυρα στην περιοχή Traverse.

"Η οικογένεια μου γύρισε την πλάτη όταν περνούσα δύσκολα. Νομίζετε δεν έχω αναρωτηθεί για ποιο λόγο η αδερφή μου να είναι πολυεκατομμυριούχος και εγώ να ζω στους δρόμους; Όμως ποτέ μην λες ποτέ. Αυτό μπορεί να συμβεί στον καθένα", λέει ο Anthony.

Ο 55χρονος είναι άστεγος περισσότερο από ένα χρόνο όταν τον έδιωξαν από οικογενειακή επιχείρηση κρασιών.

"Δεν έχω κανένα έσοδο. Πρέπει να μαζεύω μπουκάλια και τενεκεδάκια, κάνω δουλειές του... ποδαριού", συμπληρώνει.

Μάλιστα, πέρσυ λόγω του τσουχτερού κρύου έπαθε κρυοπαγήματα στα πόδια, άλλοι φίλοι του που ζουν στους δρόμους είτε πέθαναν από τις χαμηλότατες θερμοκρασίες είτε έχασαν όλα τα δάχτυλά τους.

ωραία αδερφή ρε...!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης