ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ευρωπαίκη κρίση χρέους;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Ευρωπαίκη κρίση χρέους; Την / Το 19/9/2011, 10:48

Sir_speaker1

πεντάγωνο
πεντάγωνο
Πιστεύετε το πρόβλημα χρέους είναι ελληνικό πρόβλημα
μόνο η ευρωπαικό; Κατά πόσο είστε σύμφωνοι με την μερική διεγραφή των χρεών και με την δημιουργιά ευρςομολόγων; Μήπως ήρθε η ώρα να ξεφύγουμε από ένα αμυγώς φιλελευθέο μοντέλο;

2 Απ: Ευρωπαίκη κρίση χρέους; Την / Το 19/9/2011, 10:56

xstyl

administrator
administrator
τι ειναι τα ευρωμολογα?

3 Απ: Ευρωπαίκη κρίση χρέους; Την / Το 19/9/2011, 11:02

Sir_speaker1

πεντάγωνο
πεντάγωνο
xstyl έγραψε:τι ειναι τα ευρωμολογα?

Είναι ενας μηχανίσμος δανεισμου των χωρώ του Ευρώ με επίτοκια γύρω στο 3% αλλά με περιορισμένη ρευστότητα!!

4 Απ: Ευρωπαίκη κρίση χρέους; Την / Το 19/9/2011, 11:06

ham

moderator
moderator
Sir_speaker1 έγραψε:
xstyl έγραψε:τι ειναι τα ευρωμολογα?

Είναι ενας μηχανίσμος δανεισμου των χωρώ του Ευρώ με επίτοκια γύρω στο 3% αλλά με περιορισμένη ρευστότητα!!

Ναι τώρα καταλάβαμε τι να σου πω. Πάντως αυτό το "δανεισμού" δε μου ακούγεται καλό,φτάνουν πια τα δάνεια πολλά έχουμε πάρει ήδη ως τώρα!

http://polygono.sosforum.net

5 Απ: Ευρωπαίκη κρίση χρέους; Την / Το 19/9/2011, 11:25

Sir_speaker1

πεντάγωνο
πεντάγωνο
Αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος εξικονόμοισης ρευστότητας μήπως ήρθε λέω η ώρα να βάλουμε στην άκρη τα golden boys και τους οίκους αξιολόγισης, βέβαια αυτό πειράζει κάποιους......

6 Απ: Ευρωπαίκη κρίση χρέους; Την / Το 19/9/2011, 11:38

gman

designer
designer
Ρε παιδιά σόρυ, τώρα μπορεί να πω χοντράδα, αλλά μια μέρα άκουσα στο ράδιο ότι τα δάνεια τα προπληρώνουμε! Μου φαίνεται πολύ κουλό, αλλά το γράφω εδώ γιατί μου είχε κινήσει την περιέργεια και το θυμήθηκα τώρα. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό;

7 Απ: Ευρωπαίκη κρίση χρέους; Την / Το 19/9/2011, 11:59

sun

V.I.P Member
V.I.P Member
ακόμη και να ξεπληρώναμε όλα τα δάνεια δλδ. το λεγόμενο χρέος μετά πάλι θα αναγκαζόμασταν να δανειστούμε γιατί πολύ απλά δεν έχουμε καμία οικονομία σαν κράτος. οπότε θα συνέχιζε αυτός ο φαύλος κύκλος. αν και στόχος των κεφαλαιούχουν δεν είναι αυτό!

8 Απ: Ευρωπαίκη κρίση χρέους; Την / Το 19/9/2011, 12:07

Sir_speaker1

πεντάγωνο
πεντάγωνο
gman έγραψε:Ρε παιδιά σόρυ, τώρα μπορεί να πω χοντράδα, αλλά μια μέρα άκουσα στο ράδιο ότι τα δάνεια τα προπληρώνουμε! Μου φαίνεται πολύ κουλό, αλλά το γράφω εδώ γιατί μου είχε κινήσει την περιέργεια και το θυμήθηκα τώρα. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό;

Δεν έχω ακούσει κατί τέτοιο ίσως να κρατούντε οι τόκοι αν και δεν το θεωρώ βάσιμο!! Και τώρα μπαίνει στη ζωή μας και το κούρεμα να δούμε τι άλλο θα μας κάνουνε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης