ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Λογοκρισία σε διαφήμιση του Σεφερλή!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ham

moderator
moderator
Διαφήμιση για πατατάκια απαγορεύτηκε να παίζεται στην τηλεόραση! Τη συγκεκριμένη διαφήμιση έκανε ο Μάρκος Σεφερλής, χρησιμοποιόντας σατιρικά τη φράση του Θ.Πάγκαλου "Μαζί τα φάγαμε". Αποτέλεσμα ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης να στείλει εξώδικα και τελικά,με μεθόδους άλλων εποχών,να απαγορεύσει τη μετάδοση της διαφήμισης απ' την τηλεόραση! Έτσι, η εταιρία από τα πατατάκια, προκειμένου να συνεχίσει να διαφημίζεται το προϊόν της, έφτιαξε μια άλλη εκδοχή της διαφήμισης, χωρίς να σατιρίζει τον Θ.Πάγκαλο.

Δείτε εδώ την πρώτη εκδοχή της διαφήμισης:

και εδώ η τροποιημένη διαφήμιση μετά τη λογοκρισία!

http://polygono.sosforum.net
Μοιραστείτε αυτή τη δημοσίευση στο: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

το μαζι τα φαγαμε δεν τους πειραξε. μονο οτι ο σεφερλης εμοιαζε με τον παγκαλο τους εννοιαζε

μα γιατί να τον πειράξει?αφού εκφράζει αυτό που πιστεύει!
τέλεια πάντως..τώρα θα το ακούτε κ στην τηλεόραση κάθε μέρα..πλύση εγκεφάλου....

εχουν πολυ πλακα οι εκφρασεις του σεφερλη!!!

πλυση εγκεφαλου... γιατι ομως?

φαντάσου να ακούμε όλοι μέρα 'μαζί τα φάγαμε'...στο τέλος θα το πιστέψουμε κιόλας tongue. αν και αυτό το θέμα σηκώνει πολύ συζήτηση και σίγουρα δν μπορείς να πεις ένα ξεκάθαρο ναι ή όχι!
τπτ ρε, έτσι το πα γιατί φαντάστηκα την σκηνή!Razz

χαχαχα... δεν πιστευεις οτι μαζι τα φαγανε?

μάλιστα...δλδ τώρα θες να πιάσουμε αυτήν την συζήτηση ε? tongue
τελευταία φορά που έκανα αυτήν την συζήτηση με έναν φίλο μου σκοτώθηκα μαζί του Razz μν ανησυχείς δν πρόκειτε να γίνει κάτι αντίστοιχο κ δω -έβαλα ολίγον μυαλό από τότε..λίγο όμως-Razz
απλά εκείνη η συζήτηση είναι που με έκανε ν βγάλω το συμπέρασμα οτί δν μπορείς να πεις σκέτο ναι μαζί τα φάγαμε ή οχι δεν τα φάγαμε μαζί...νομίζω δλδ.
είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα κ δν ξέρω..μάλλον δν θα συμφωνούσα με καμία από τις δύο απόψεις!
αλλά απ την άλλη εξαρτάται και από το τι ορίζεις...δλδ τι ορίζεις όταν λες 'μαζί'?ποιοί είναι το 'μαζί'?
εσύ τί λες?

εδω δεν μπορουμε να πλακωθουμε παρεμβαλονται δυο υπολογιστες και ενα διαδικτιο!!! lol! lol! lol!

εγω το "μαζι" το οριζω ως ολους τους πολιτικους που τραβανε μπροστα την ελλαδα και χωρις να σκεφτονται ποτε τον εαυτο τους σκεφτοντε την κοινωνια και την ελλαδαρα μας!!! δυνατα και ελληνικα!!! lol! lol! lol!

χαχαRazz
δλδ εννοείς ότι τα λεφτά τα 'έφαγαν' οι πολιτικοι που σκέφτονταν και έπρατταν για το καλό της κοινωνίας μας και της ελλάδας?τότε μάλλον, σ αυτήν την περίπτωση σκέφτονταν περισσότερο τον εαυτό τους..

τωρα γιατι τους προσβαλεις? lol! lol! afro

θα έλεγα τώρα τπτ........αλλά δν πολύ έχω όρεξη tongue !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης