ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

μυγες (μου εχουν σπασει τα νευρα)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

xstyl

administrator
administrator
ανοιγω ενα θεμα με τις μυγες, που τοσο μας σπανε τα νευρα. πως θα βρουμε τροπο να τις εξολοθρευσουμε??? ποιος ο λογος υπαρξης τους??? γιατι ειναι συνεχεια πανω μου και οταν παρω μιγοσκοτοστρα το καταλαβαινουν και φευγουν??? (και πολλα αλλα...)

ham

moderator
moderator
xstyl έγραψε:πως θα βρουμε τροπο να τις εξολοθρευσουμε???

Απλά όταν χειμωνιάσει ψοφάνε από μόνες τους!

xstyl έγραψε:γιατι ειναι συνεχεια πανω μου και οταν παρω μιγοσκοτοστρα το καταλαβαινουν και φευγουν???

Να είσαι πιο γρήγορος με τη μυγοσκοτώστρα και να τους ρίχνεις πριν φύγουνε!

http://polygono.sosforum.net

Cristinaki

τρίγωνο
τρίγωνο
να εισαι πιο γρηγορος αλλη φορα για να τις πετυχαινεις...γιατι μεχρι να σηκωσεις εσυ το χερι.....παει πεταξε η μυγουλα geek αλλα υπαρχει κ αλλη λυση για τις μυγες...αλλα ειναι λιιιγο α'ηδιαστικη...υπαρχει ενα "αντικειμενο" που το κρεμας στο ταβανι κ εχει κολλα κ κολλανε πανω αυτες...και τεζα....αλλα προσοχη αυτη η λυση δεν ειναι ιδανικη για οσους εχουν χαμηλοταβανο σπιτι...γτ αν κανουν το λαθος κ ακουμπησουν πανω.... κριμα το μαλλι...... Wink

xstyl

administrator
administrator
μα δεν καταλαβαινετε... δν φευγουν επειδη τις κυνηγω με τη μιγοσκοτωστρα. αλλα μολις την κρατησω απλα στα χερια μου χωρις να κανω κινηση επιθεσης, απλα εξαφανιζοντε...

Cristinaki

τρίγωνο
τρίγωνο
εχεις δικιο σ'αυτο...οντως μολις δουν την μυγοσκοτωστρα εξαφανιζονται....εξαλλου απο οτι εχω ακουσει τα ματια τους χωριζονται σε 1000 μικρα ματια ....οποτε....δεν ειναι κ πολυ δυσκολο να σε αντιλειφθει Wink αλλα μπορεις για να μην σου σπανε τα νευρα να χρησιμοποιεις την μυγοσκοτωστρα κ για εκφοβισμο...εγω τουλαχιστον αυτο κανω...την τοποθετω καπου κοντα μου κ δεν με πλησιαζουν καθολου Laughing

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Λοιπόν ακούστε κάποιες συμβουλές από τον ειδικό...
1)Αν βρωμάτε δεν υπάρχει σωτηρία..οι μύγες αρέσκονται να πηγένουν σε τουαλέτες και άλλα μέρη που κάνει πουφ..Αν κιόλας είναι καλοκαιράκι και έχετε "λιώσει" από την ζέστη θα σας παίρνουν στο κυνήγι..Οπότε συχνά μπανάκια για πρόληψη..
2)Υπάρχει η κόλλα που ανέφερε η χριστίνα,αλλά προσωπικά δεν την εγκρίνω γιατί βασανίζεται το ζωντανό..
3)Υπάρχει η μυγοσκοτώστρα που ξεκινήσατε να λέτε η οποία θέλει τρόπο κ όχι κόπο...έχει βγει μάλιστα και μυγοσκοτώστρα όπλο..υπέροχη...
4)Υπάρχει επίσης ένα μηχάνημα που συνδέεται με πρίζα και αποτελείται από μακρόστενες λάμπες.Η μύγα βλέπει το φως που εκπέμει και οταν πάει πάνω στις λυχνίες ακούγεται ένα "ΜΠΑΜ"..σαν να σκάει μπαλόνι..είναι το ηλεκτροσόκ που βγάζει την μύγα νοκ-αουτ..Θα το έπαιρνα αλλά δεν το ρισκάρω λόγω καρδιάς καθώς φταρώνομαι με το παραμικρό..
5)Τελική λύση που προτιμώ εξαιτίας της βαρβατήλας που με διακρίνει είναι τα χεράκια..Προσωπικά το βρίσκω πανεύκολο,πολύ πιο εύκολο από την μυγοσκοτώστρα..Αλλά βέβαια εγώ είμαι κ ο γιος του ninja..Δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι για τους υπόλοιπους..lol! lol! lol! lol!Αν χρειαστείτε συμβουλές επί του θέματος πείτε μου.

Cristinaki

τρίγωνο
τρίγωνο
"Υπάρχει η κόλλα που ανέφερε η χριστίνα,αλλά προσωπικά δεν την εγκρίνω γιατί βασανίζεται το ζωντανό"

να βασανιστει γιατι να μην βασανιστει???οταν με βασανιζει εμενα ειναι καλα???Laughingτο μονο που δεν μ αεσει με την κολλα ειναι το θεαμα οταν κολλανε πολλες πανω....κατα τα αλλα μαρεσει πολυ να της βλεπω εκει κολλιμενες κ να μην μπορουν να με αγγιζουν κ να μου σπανε τα νευρα!!!!!!!!!αραγε αυτη η μεθοδος να κανει κ για τα κουνουπια???τα οποια ειναι ακομα πιο εκνευριστικα απο τις μυγες.....γιατι αν ειναι ετσι να την εφαρμωσω!!!!!

xstyl

administrator
administrator
δν μου λες γιε του νιντζα, πιανεις μιγες με τα ξυλακια??? εγω δν το χω καταφερει ακομα....

εγω κινηγαω μιγες ακομα και με πετσετες. αλλα μετα τις βαζω στα απλυτα, δν σκουπιζομαι.

και οντος τα κουνουπια ειναι και αυτα σπαστικα....

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Cristinaki έγραψε:
κατα τα αλλα μαρεσει πολυ να της βλεπω εκει κολλιμενες κ να μην μπορουν να με αγγιζουν κ να μου σπανε τα νευρα!!!!!!!!!

Χριστίνα σ'αρέσει να βλέπεις την μύγα να βασανίζεται πάνω στην κόλλα?μήπως στην προηγούμενη σου ζωή ήσουν κάτι σαν δήμιος??

xstyl έγραψε:δν μου λες γιε του νιντζα, πιανεις μιγες με τα ξυλακια??? εγω δν το χω καταφερει ακομα....

εγω κινηγαω μιγες ακομα και με πετσετες. αλλα μετα τις βαζω στα απλυτα, δν σκουπιζομαι.

και οντος τα κουνουπια ειναι και αυτα σπαστικα....

Γιατί να πιάσω την μύγα με ξυλάκια??για το στομάχι μου την προορίζω??τι εννοείς ότι δεν σκουπίζεσαι?σε έχασα για λίγο...

gman

designer
designer
Trias έγραψε:
xstyl έγραψε:εγω κινηγαω μιγες ακομα και με πετσετες. αλλα μετα τις βαζω στα απλυτα, δν σκουπιζομαι.

τι εννοείς ότι δεν σκουπίζεσαι?σε έχασα για λίγο...
Ναι ρε βλάκα. Να σκουπίζεσαι καλά γιατί αλλιώς θα συγκάψεις....

Επισκέπτ

Επισκέπτης
gman έγραψε:Ναι ρε βλάκα. Να σκουπίζεσαι καλά γιατί αλλιώς θα συγκάψεις....

lol! lol!

εν το μεταξύ κατάλαβα τι εννοούσες.οκ!Πάντως δύσκολο να σκοτώσεις με πετσέτα μύγα...

ham

moderator
moderator
Trias έγραψε:Πάντως δύσκολο να σκοτώσεις με πετσέτα μύγα...

Υπάρχει πιο απλή λύση: Τη σκοτώνεις με παλιά εφημερίδα και μετά την πετάς,τόσο απλά!!!

http://polygono.sosforum.net

xstyl

administrator
administrator

εγω το χω κανει πολλες φορες... λες ο γιος του νιτζα να ειμαι εγω τλκ???

ΜΥΓΑΣ

γωνία
γωνία
xstyl έγραψε:

εγω το χω κανει πολλες φορες... λες ο γιος του νιτζα να ειμαι εγω τλκ???

γιατι δεν δοκιμαζεισ τα μπουκαλια??????? afro

sun

V.I.P Member
V.I.P Member
μπουκάλια???
tongue

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης