ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Scorpions & Βασίλης Παπακωνσταντίνου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

gman

designer
designer

Το παραπάνω βίντεο είναι από τη συναυλία που έδωσαν φέτος το καλοκαίρι στο Καραϊσκάκη οι Scorpions. Ένα από τα κομμάτια που έπαιξαν ήταν και το Holiday, στο οποίο συμμετείχε και ο Παπακωνσταντίνου. Πώς σας φαίνεται;

xstyl

administrator
administrator
νταξι σε καποιο σημειο το ψιλογαμανε...
καμια φορα μεσα στο τραγουδι ο βασιλης κανει ωραια φωνιτικα.

gman

designer
designer
Πιστεύω πάντως ότι η συνολική εικόνα είναι κακή. Ευτυχώς δηλαδή που ροκάρουν λίγο οι Scorpions προς το τέλος και το σώζουν.

ham

moderator
moderator
Κατά τη γνώμη μου δεν ήταν και πολύ άσχημο για λάιβ εκτέλεση(συνήθως στις λάιβ εκτελέσεις τα τραγούδια σκοτώνονται,τα λένε βιαστικά,ακούγεται όλο ο κόσμος να τραγουδάει κ.λ.π). Αλλά εμενα μου αρέσει πιο πολύ αυτή η εκτέλεση:

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

http://polygono.sosforum.net

gman

designer
designer
Νομίζω ότι είναι από τις χειρότερες διασκευές που έχω ακούσει. Η ελληνική μουσική σαν μέσος όρος είναι σαβούρα. Και αναλογικά να το πάρεις, ελάχιστοι ξεχωρίζουν. Δεν σεβόμαστε τίποτα πια. Πιο συγκεκριμένα, αυτή η μπάντα δεν έχει στυλ, δεν έχει καλούπια και νομίζει ότι θα καταφέρει να γίνει διάσημη και να βγάλει φράγκα (που είναι ο απώτερος σκοπός) κλέβοντας από τη φήμη κάποιων ήδη διάσημων συγκροτημάτων (Kiss, Scorpions, Eagles και άλλων πολλών). Τα σκατά όμως και αν τα μαγειρέψεις σκατά θα παραμείνουν. Το μόνο που καταφέρνουν είναι να γελοιοποιούνται και μετά από μερικούς μήνες δεν θα τους θυμάται κανένας.

Και για να μιλάμε και με ντοκουμέντα, είδα μερικά κομμάτια τους στο youtube. Μου φαίνονται επιεικώς άθλιοι και δεν νομίζω ότι σαν "καλλιτέχνες" έχουν κάτι να προσφέρουν στη μουσική. Το αντίθετο μάλλον. Και τέλοσπάντων ρε παιδιά αυτά είναι τα ταλέντα της Ελλάδας; Τι χαζο-αμερικάνικα σόου είναι αυτά; Πιστεύει κανένας από εδώ μέσα ότι αν κάποιος έχει πραγματικά ταλέντο θα πάει ποτέ να συμμετέχει σε ένα τέτοιου είδους διαγωνισμό του κώλου; Θυσιάζουν τα πάντα στο βωμό του εμπορίου!

xstyl

administrator
administrator
συμφωνω σε ολα που λες gman. οντος δν ειναι ετσι τα ταλεντα... να σε ρωτησω ομως... για τους ανωριμους, πλοκαμια του καρχαρια και ετσι τι πιστευεις???

gman

designer
designer
Δεν έχω ακούσει σχεδόν καθόλου τέτοια συγκροτήματα, παρά μόνο ελάχιστα κομμάτια από 'δω κι από 'κει και επομένως δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να πω. Προφανώς ο λόγος που δεν αναζήτησα να ακούσω περισσότερη μουσική αυτού του είδους, είναι ότι δεν μου αρέσει, και αυτό λέει κάτι από μόνο του. Από 'κει και πέρα δεν ασχολούμαι καθόλου. Εκμεταλλεύονται τη μουσική για να κάνουν την τρέλα-μαλακία τους και βγάζουν φράγκα. Αυτή είναι η γνώμη μου για τους συγκεκριμένους που με ρωτάς, αλλά δεν ξέρω άλλα παρόμοια συγκροτήματα ώστε να σου πω κάτι πιο γενικό. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω, ας μας ενημερώσει κι εμάς τους φτωχούς.

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Κοίτα γενικά πιστεύω ότι οι μάπες που βγήκαν από το "Ελλάδα έχεις ταλέντο" όντως εκμεταλεύονται τα πάντα και πατούν πάνω σε υπάρχοντες μουσικές κ τραγούδια που έχουν κάνει επειτυχία για να βγάλουν εύκολα χρήματα.Και σχετικά με το αν θα τους θυμόμαστε για καιρό δεν παίρνω και όρκο γιατί στην Ελλάδα η βλακεία πουλάει.
Σχετικά με άλλα συγκροτήματα που ανέφερε ο Χάρης(και συγκεκριμένα το "Πλοκάμι του καρχαρία")δεν έχω πρόβλημα..Γενικά δεν με πειράζει αν κάποιος με την μουσική του κάνει χαβαλέ αρκεί τουλάχιστον να το κάνει μέσα από την δική του μουσική!Το συγκρότημα αυτό με αποκλειστικά δικά τους τραγούδια λένε διάφορες "παπαρίτσες" αλλά αν ακούσεις κάποια τραγούδια όσο και να μην σ'αρέσουν τα λόγια τους η μουσική και οι μελωδίες που βγάζουν είναι αρκετά ωραίες..(μερικά δεν είναι καν τραγούδια αλλά τέσπα).Δεν θέλω να καταδικάσω τέτοια συγκροτήματα γιατί θυμάμαι όταν ήμουν μικρός που όλοι "κοροιδεύαμε" την ραπ μουσική και τώρα κοίτα πόσο ψηλά έφτασε...Πάντως σίγουρα τέτοια συγκροτήματα τα συμπαθώ περισσότερο από τα αστέρια της Πάνιας!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης