ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Προσοχή στις τράπεζες βλαστοκυττάρων

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Θα έχετε φυσικά ακούσει για τις τράπεζες βάστοκκυτάρων όπου φυλλάσοναι βλαστοκύτταρα βρεφών ώστε σε περίπτωση που παρουσιάσουν στο μέλλον κάποια πάθηση (πχ λευχαιμία) να γίνει μεταμόσχευση.Και απο οικονομικής πλευράς?...περισσότερο από 2.000 ευρώ.Τα περισσότερα από αυτά πηγαίνουν σε κάποιους μεσάζοντες...
Λοιπόν.Ας τελειώνουμε με αυτό το παραμύθι.Πολύ έξυπνο για να βγάλουν τα λεφτά τους κοροιδεύοντας τον κόσμο.
Όσοι γονείς έχουν λοιπόν πληρώσει για να φυλαχτούν βλαστοκύτταρα είναι μεγάλα κορόιδα.όποιος λοιπόν γνωρίζει τον οποιοδήποτε που θέλει να <<ασφαλίσει>> το παιδί του με βλαστοκύτταρα μην του το επιτρέψετε...

Ο λόγος:Νομίζετε ότι μπορούν τα βλαστοκύτταρα να επιζήσουν στην κατάψυξη?ΟΧΙ.Με την πάροδο του χρόνου τα κύτταρα αυτά μετατρέπονται σε λευχαιμικά κύτταρα οπότε καταλαβαίνετε ότι είναι άχρηστα.Οπότε πολύ χρήμα για το τπτ...Έτσι για να σου πάρουμε τα λεφτά βρέ αδερφέ....

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

xstyl

administrator
administrator
δν εχω ακουσει κατι τετοιο. δν ειναι παρανομο ομως αυτο???

Sir_speaker1

πεντάγωνο
πεντάγωνο
Πίστεύω πως δεν είναι η μόνη απάτη που γίνεται κάθε μέρα συντελούνται εκατοντάδες απάτες στην Ελλαδα!

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
xstyl έγραψε:δν εχω ακουσει κατι τετοιο. δν ειναι παρανομο ομως αυτο???
Ποιό?

xstyl

administrator
administrator
Sir_speaker1 έγραψε:Πίστεύω πως δεν είναι η μόνη απάτη που γίνεται κάθε μέρα συντελούνται εκατοντάδες απάτες στην Ελλαδα!
αυτες οι τραπεζες μονο στην ελλαδα υπαρχουν?? στο εξωτερικο τι γινετε????

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Όχι.Και αλλού υπάρχουν.Και η Ελλάδα κατέχει πολύ καλό κομμάτι αυτού του <<κυκλώματος>..

gman

designer
designer
Γνωρίζει κανένας έστω και ένα περιστατικό που να σώθηκε κάποιος από μια ασθένεια χάρη στα βλαστοκύτταρα; Εγώ πάντως όχι. Αυτά είναι για τους αφελείς πιστεύω. Δεν ξέρω τώρα αυτές οι τράπεζες πόσο νόμιμες ή παράνομες είναι, πάντως σίγουρα είναι απάτη. Θα μου πεις βέβαια, και οι κανονικές τράπεζες που είναι νόμιμες, δεν είναι απάτη; Ο Μπρεχτ, είχε πει: "Τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση της".

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Όχι.Και αλλού υπάρχουν.Και η Ελλάδα κατέχει πολύ καλό κομμάτι αυτού του <<κυκλώματος>..
Στην απατεωνιά είμαστε σίγουρα μέσα στους πρώτους στον κόσμο. Σε ό,τι καλό είμαστε σίγουρα ανάμεσα στους τελευταίους.

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
gman...τα βλαστοκκύταρα βοηθάνε.Αλλά πρέπει να είναι <<φρέσκα>>.

gman

designer
designer
Γνωρίζεις κάποιο περιστατικό που κάποιος σώθηκε από τα βλαστοκύτταρα του;
Τι πάει να πει "φρέσκα"; Ψάρια είναι; Ποιός ορίζει το φρέσκο και πώς; 1-2 μέρες δηλαδή είναι καλά;
Και δε μου λες, αν δεν είναι φρέσκα πέφτει και η τιμή;

Very Happy

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Όταν λέω φρέσκο εννοώ να είναι ζωντανά,Υγιείς...Πως το λένε?Είπα πριν ότι μετατρέπονται σε λευχαιμικά....
Προσωπικά όχι αλλά λογικά θα υπάρχουν.Έχουν γίνει πολλές έρευνες πάνω στα βλαστοκύτταρα,και στην Ελλάδα και θα πήγαινα και εγώ μάλιστα να παρακολουθήσω αλλά τελικά δεν πήγα.Ο καθηγητής μας ήταν μαλάκας...Ούτε στο παστέρ δεν μας πήγε.Μόνο ένα γκρουπ πήγε μιά φορά σε ένα στρατιωτικό νοσοκομείο και αυτό ήταν.... Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης