ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ομοφυλοφιλια στα ζωα-Ομοφοβια στους ανθρωπους!!

Αν μαθενατε οτι ενα μελος της οικογεννειας σας ειναι ομοφιλοβιλος η εχει διαταραχες ταυτοτητας φυλου πως θα αντιδρουσατε

14% 14% [ 1 ]
0% 0% [ 0 ]
29% 29% [ 2 ]
57% 57% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Και τα δυο υπαρχουνε-κανεις δεν το αμβισβητει.Αλλα τι σημενουν? οτι η Φυση δεν εχει ηθικη η οτι ο ανθρωπος ξερει καλα απο φαρισαϊσμο?

Sir_speaker1

πεντάγωνο
πεντάγωνο
Ψηφίσα το 4 άλλα δεν μπορώ να βρω διαφορά στις δύο τελευταίες σου απαντήσεις.

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Sir_speaker1 έγραψε:Ψηφίσα το 4 άλλα δεν μπορώ να βρω διαφορά στις δύο τελευταίες σου απαντήσεις.
Θα αδιαφορω σημενει οτι για τον φιλο μου δεν με νοιαζει η οποια του προτιμηση-μου ειναι αδιφορη. Το αποδεχομε εχει μια σημασια ,σαν να του κανεις χαρη(ενω δηλαδη καταδικαζεις την επιλογη του,δεχεσαι τον συγκεκριμενο επειδη ειναι φιλος/γνωστος)

Επισκέπτ

Επισκέπτης
εγώ πάντως δεν καταδικάζω το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος...απλά δεν θα μπορούσα να νιώθω άνετα μαζί του..οπότε γενικά θα τον αποδεχόμουν με τις ιδιαιτερότητές του..τώρα αν ήταν συγγενής δεν ξέρω ποια θα ήταν η θέση μου για αυτό και δεν ψηφίζω..αν ήταν γνωστός μου όμως θα επέλεγα το 3..

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Στην ψηφοφορια ξεχασα να συμπληρωσω "...η της παρεας σας".Οσοι ψηφισατε οκ-αλλα οσοι θα ψηφισουν ας εχουν υπ'οψιν τους κ αυτην την περιπτωση (ισως κανω αργοτερα 2η δημοσκοπηση για φιλους ειδικα)

Επισκέπτ

Επισκέπτης
car6 έγραψε:Στην ψηφοφορια ξεχασα να συμπληρωσω "...η της παρεας σας".Οσοι ψηφισατε οκ-αλλα οσοι θα ψηφισουν ας εχουν υπ'οψιν τους κ αυτην την περιπτωση (ισως κανω αργοτερα 2η δημοσκοπηση για φιλους ειδικα)
βασικά το βλέπω λίγο άκυρο να φτιάξεις άλλη ψηφοφορία για το ίδιο σχεδόν ερώτημα..αν το κρίνεις απαραίτητο όμως δεν θα σου πω οχι!!προσωπικά ψήφησα τώρα και με βάση το πρωηγούμενο post μου δικαιολογώ την θέση μου..

gman

designer
designer
Δικαίωμά του καθενός είναι να είναι ομοφυλόφιλος ή αμφιφυλόφιλος, όπως ακριβώς και ετεροφυλόφιλος. Αν μάθαινα ότι κάποιος-α είναι ομοφυλόφιλος-η, οποιουδήποτε φύλου και να ήταν αυτό το άτομο, ό,τι ιδιότητα και να είχε (γνωστός, άγνωστος, φίλος, συγγενής) η συμπεριφορά μου απέναντί του, δεν θα άλλαζε στο ελάχιστο. Είναι επιλογή για την προσωπική ζωή κάποιου άλλου, που δεν επηρρεάζει καθόλου τη δική μου.

Επισκέπτ

Επισκέπτης
εμένα πάλι θα άλλαζε η συμπεριφορά μου με το εξής σκεπτικό..θα σου δώσω ένα παράδειγμα..έχεις μία πολύ καλή σου φίλη...είναι πολύ πιθανόν από την στιγμή που είστε streight κάποια στιγμή στο μέλλον να αλλάξει ο τρόπος που βλέπετε ο ένας τον άλλον..μπορεί ο ένας από τους δύο να αρχίσει να βλέπει ερωτικά τον άλλον ή και να γίνει και από τους δύο αμοιβαία..τώρα σκέψου ότι έχεις έναν gey φίλο..που ξέρεις ότι στο μέλλον δεν θα αλλάξει ο τρόπος που σε βλέπει?που ξέρεις ότι δεν θα αρχίσει να έχει αισθήματα για εσένα τα οποία μπορεί και να σου εκδηλώσει?εγώ λοιπόν προσωπικά δεν θα ήθελα να βρεθώ σε τέτοιο σκηνικό..θα ήταν άσχημο και για εμένα και για τον υποτιθέμενο gay φίλο μου..Σε καμία περίπτωση δεν κατακρίνω τις επιλογές του(παρά το ότι πιστεύω ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το αφύσικο)..όπως λένε,ο καθένας κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του..αλλά θα απεύφευγα την παρέα με τέτοια άτομα!!!

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Κοιτα ομως και το αλλο: εχεις μια φιλη που, ξερω γω, για καποιον χ λογο(δν ξερω τα γουστα σου στις γυναικες) δεν θα την κοιταζες ποτε διαφορετικα. Αν καταλαβαινες οτι της αρεσεις τι θα εκανες?? η μηπως κανεις παρεα μονο με κοπελες που σε ελκυουν σεξουαλικα?

Επισκέπτ

Επισκέπτης
car6 έγραψε:Κοιτα ομως και το αλλο: εχεις μια φιλη που, ξερω γω, για καποιον χ λογο(δν ξερω τα γουστα σου στις γυναικες) δεν θα την κοιταζες ποτε διαφορετικα. Αν καταλαβαινες οτι της αρεσεις τι θα εκανες?? η μηπως κανεις παρεα μονο με κοπελες που σε ελκυουν σεξουαλικα?

κοίτα καταρχάς δεν κάνω παρέα με κορίτσια που με ελκύουν σεξουαλικά..μπορεί να κάνω φιλίες και με κορίτσια που δεν μ'αρέσουν σαν γυναίκες..αυτό όμως δεν σημαίνει κάτι..ο άντρας είναι άντρας και η γυναίκα γυναίκα...δεν ξέρεις αν αύριο-μεθαύριο θα αλλάξεις γνώμη...όσο να'ναι όταν περνάς καιρό με κάποιο άτομο(του αντίθετου φύλου) που συμπαθείς και ζείτε πολλές καταστάσεις μαζί, ''γοητεύεσαι'' και συνηθίζεις την παρέα μαζί του..πολλές φορές μάλιστα αρχίζεις να θες να περάσεις την ''γραμμή'' της φιλίας..Δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσει το αύριο...για αυτό πολλοί υποστηρίζουν ότι αληθινή φιλία άντρα κ γυναίκας δεν υπάρχει..και ακόμα και αν υπάρχει κάποια χρονική στιγμή δεν είναι σίγουρο ότι θα συνεχιστεί και στο μέλλον..είναι πιο εύκολο να έχει γνωστές ή γενικά κάποια κορίτσια με τα οποία κάνεις παρέα παρά φίλες...Προσωπικά μόνο 2 φίλες μου μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή με τις οποίες δεν παίζει να κάνω κάτι το ερωτικό μαζί τους..για όλες τις άλλες γυναίκες που ξέρω,δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα!!
Λοιπόν επειδή ξέφυγα λίγο..

Αν λοιπόν μία φίλη μου γύρναγε και μου έλεγε ότι με γουστάρει,όντως θα μου ερχόταν κάπως βαρύ..αλλά επειδή θα μου φαινόταν κάτι το normal θα κολλακευόμουν και θα είχα όλη τη καλή διάθεση να παλέψω για την φιλία αυτή..άλλωστε όλα ξεπερνιούνται με το χρόνο..
Αν όμως μου το έλεγε αυτό ένας φίλος μου θα μου ερχόταν ταμπλάς....και επειδή θα μου φαινόταν κάτι το παράξενο θα προσπαθούσα να εξηγήσω την θέση μου και θα περιόριζα την παρέα μαζί του..χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα τον κορόιδευα ή θα τον περιφρονούσα...

Επισκέπτ

Επισκέπτης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης