ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αστρολογία

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πιστεύετε στην αστρολογία?

13% 13% [ 1 ]
63% 63% [ 5 ]
13% 13% [ 1 ]
13% 13% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:42

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
p.m.

27 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:44

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Ο Ιπποκράτης είχε πεί:<<γιατρός χωρίς γνώσης αστρολογίας δεν μπορεί να λέγεται γιατρός>>.Αμφισβητείς τον Ιπποκράτη?

δηλαδή εσύ λες πως ότι έλεγαν οι αρχαίοι ίσχυε??συγνώμη αλλά αρχαίος έλληνας αστρονόμος ήταν αυτός που είπε ότι το οι πλανήτες γυρνούν γύρω από την γη..(μου διαφεύγει το όνομά του τώρα)Γιατί να μην αμφισβητήσω τον Ιπποκράτη???οι αρχαίοι είχαν το αλάθητο??

28 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:45

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
όχι αλλά έχει βάση.

29 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:47

xstyl

administrator
administrator
ομηρε απαντησε μου κατι. οταν καποιος γενιετε καποια συγκεκριμενη χρονολογια ωρα κτλ εχει καποια χαρακτηριστικα δηλαδη???

30 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:49

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
xstyl έγραψε:ομηρε απαντησε μου κατι. οταν καποιος γενιετε καποια συγκεκριμενη χρονολογια ωρα κτλ εχει καποια χαρακτηριστικα δηλαδη???
\
Αν αναφέρεσαι εμφανισιακά όχι.
Στη ζωή του ΄όμως μιλάνε τα άστρα.

31 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:50

xstyl

administrator
administrator
λες να σε ρωταω εμφανισιακα ρε βλακα??? λοιπον οποτε εχει με βαση τα αστρα ε?

32 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:50

Επισκέπτ

Επισκέπτης
xstyl έγραψε:ομηρε απαντησε μου κατι. οταν καποιος γενιετε καποια συγκεκριμενη χρονολογια ωρα κτλ εχει καποια χαρακτηριστικα δηλαδη???

γι'αυτό εγώ με τον τράκη είμαστε ολόιδιοι χαρακτήρες!!!είμαστε και οι δύο γεννημένοι 18/7... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Trias στις 16/10/2008, 13:55, 2 φορές συνολικά

33 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:52

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Χάρη ναι με τα άστρα.
Τριας ναι.

34 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:54

xstyl

administrator
administrator
ωραια, τοτε γιατι εχει αποδεικτει μεσα απο εμπειριες οτι οι διδιμοι δν εχουν τα ιδια χαρακτηριστηκα???

Έχει επεξεργασθεί από τον/την xstyl στις 16/10/2008, 13:56, 1 φορά

35 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:56

gman

designer
designer
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Ο Ιπποκράτης είχε πεί:<<γιατρός χωρίς γνώσης αστρολογίας δεν μπορεί να λέγεται γιατρός>>.Αμφισβητείς τον Ιπποκράτη?
Τι με εμποδίζει να τον αμφισβητίσω; Ό,τι βλακεία πει ο καθένας, θα την δεχτώ; Δεν έχω κανέναν ενδοιασμό να αμφισβητήσω οποιονδήποτε, αν το κρίνω σωστό. Αν λοιπόν ο Ιπποκράτης είπε "Γιατρός χωρίς γνώση αστρολογίας δεν μπορεί να λέγεται γιατρός" και με τον όρο "αστρολογία" εννοούσε την αστρολογία που όλοι καταλαβαίνουμε, τότε είπε χοντρή κοτσάνα.

36 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 13:59

Επισκέπτ

Επισκέπτης
xstyl έγραψε:ωραια, τοτε γιατι εχει αποδεικτει μεσα απο εμπειριες οτι οι διδιμοι δν εχουν τα ιδια χαρακτηριστηκα???

πολύ σωστό αυτό..και σχετικά με αυτό που είπα εγώ για τον τράκη..έχουμε τελείως διαφορετικούς χαρακτήρες και εμπειρίες ζωής(εγώ έχω καλύτερες Very Happy ).δηλαδή δεν νομίζω να παίζει ιδιαίτερο ρόλο το πότε γεννήθηκες με την υπόλοιπη ζωή σου..

37 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:00

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Χάρη δεν έχω ακούσει γι αυτό που λές και μη νομίζεις πως με αποστομόνεις τώρα.Επειδή απάντηση μπορώ να σου βρώ και γρήγορα μάλιστα.
γμαν γιατί κοτσάνα?Πιο πολλά ξέρεις εσύ απο τον Ιπποκράτη?

38 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:06

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Χάρη δεν έχω ακούσει γι αυτό που λές και μη νομίζεις πως με αποστομόνεις τώρα.Επειδή απάντηση μπορώ να σου βρώ
και όμως σε αποστομίζει γιατί αυτό που σου είπε ισχύε..δεν αερολογεί..
Ομήρου Απόγονος έγραψε:και γρήγορα μάλιστα.
ο χρόνος είναι χρήμα..βιάσου..Very Happy
Ομήρου Απόγονος έγραψε:γμαν γιατί κοτσάνα?Πιο πολλά ξέρεις εσύ απο τον Ιπποκράτη?

ασφαλώς και όχι...απλά ο Ιπποκράτης ήταν άνθρωπος και αυτός και μπορεί να έκανε ένα λάθος..

39 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:08

gman

designer
designer
Δεν ότι ξέρω περισσότερα από τον Ιπποκράτη, αλλά οι καλοί γιατροί, συνήθως δίνουν μια φυσιολογική συνταγή, η οποία είναι ανεξάρτητη της θέσης των άστρων. Ποτέ δεν είπε κάποιος σοβαρός γιατρός κάτι του τύπου:

"Πάρε αυτό το εκχύλισμα από φύλλα άγριας μουριάς και γερασμένης συκιάς και τις μέρες που ο Ερμής θα είναι ανάδρομος και η Αφορδίτη στον Άρη πιές το και ξαφνικά θα γίνεις καλά"

40 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:09

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Μωρε καλα....Με αυτά που θα σας πώ θα ξύνετε τα αυτιά σας... Twisted Evil

41 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:10

gman

designer
designer
Trias έγραψε:
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Χάρη δεν έχω ακούσει γι αυτό που λές και μη νομίζεις πως με αποστομόνεις τώρα.Επειδή απάντηση μπορώ να σου βρώ
και όμως σε αποστομίζει γιατί αυτό που σου είπε ισχύε..δεν αερολογεί..
Δεν τον αποστομίζει γιατί δεν αποδεικνύει αυτό που λέει. Άρα αερολογεί. Χωρίς να διαφωνώ. Απλά, να διατυπώνουμε σωστά αυτά που λέμε...

42 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:11

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Ρε σύ..Πάρε το έτσι...Έχω δεί πχ τον θεό...Εσύ δεν πιστεύεις...Και μου ζητάς να σου αποδείξω ότι είδα τον θεό...έναν τέτοιο πράμα μου κάνετε.

43 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:17

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Ρε σύ..Πάρε το έτσι...Έχω δεί πχ τον θεό...Εσύ δεν πιστεύεις...Και μου ζητάς να σου αποδείξω ότι είδα τον θεό...έναν τέτοιο πράμα μου κάνετε.

η θρησκεία δεν είναι επιστήμη...η αστρολογία είναι(ή για κάποιους είναι..για μένα είναι αέρας κοπανιστός)...αλλάζουν τα πράγματα...στην επιστήμη ορίζεται η απόδειξη..στη θρησκεία η πίστη και όχι η απόδειξη...

44 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:18

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Εγώ σας λέω ότι τα έβγαλε όλα.Τί άλλο πρέπει να σας πώ?

45 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:20

xstyl

administrator
administrator
ποιος και τι εβγαλε??

46 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:20

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Εγώ σας λέω ότι τα έβγαλε όλα.Τί άλλο πρέπει να σας πώ?

τίποτα...σε πιστεύουμε... Sleep

47 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:20

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
xstyl έγραψε:ποιος και τι εβγαλε??
Ρε σύ αφού στα έχω πεί τί ρωτάς?

48 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:21

xstyl

administrator
administrator
πες παλι

49 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:23

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
xstyl έγραψε:πες παλι
Ουφ...ερασιτέχνης αστρολόγος με ένα λαπτοπ στο χέρι και ειδικό πρόγραμμα.Έβγαλε για όλη την οικογένεια όσον αφορά παιδεία,υγεία και προσωπικές καταστάσεις....ρε τα νεύρα θες να μου σπάσεις?Ακούς εκει πές πάλι...

50 Απ: Αστρολογία Την / Το 16/10/2008, 14:26

xstyl

administrator
administrator
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Ακούς εκει πές πάλι...
νταξι ρε δν καταλαβα οτι ελεγες για αυτο. ψαξε να βρεις απαντηση παντως σε αυτο που λες οτι δν σε αποστομωσα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης