ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

star channel (ημαρτον)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 star channel (ημαρτον) Την / Το 14/9/2008, 16:47

xstyl

administrator
administrator
ρε παιδια, ημαρτον πια, με αυτα τα κωλοκουτσομπολιστικα καναλια και με τις ηλιθιες ειδησεις. το εχουν παρακανει, μια ειδηση της προκοπης δε λενε. καθοντε και γελειοποιουν τη δημοσιογραφια. και δεν λεω, ξερεις οτι το σταρ εχει τις ταδε ειδησεις οποτε αλλαζεις καναλι και βαζεις κατι πιο αξιολογο. αλλα δεν αντεχω στην ιδεα να ξερω οτι υπαρχουν, να λενε βλακειες ασυμαντες και συγχρονως να γουσταρουνε οι δεκτες και να τους ακουνε. βεβαια μετα, αφοτου τους εχουν παρακολουθησει, το κατηγορουνε το καναλι γιατι δε βαζει σωστες ειδησεις. και το χειροτερο σε ολη αυτην την ιστορια ποιο ειναι??? η μεγαλυτερη καταντια ειναι που τους αφινουμε να υπαρχουν να λενε βλακειες και να πληρωνοντε για αυτο.

2 ήμαρτον και έλεος από πάνω Την / Το 14/9/2008, 17:18

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Φίλε xstyl έχεις δίκιο..οι περισσότεροι έλληνες πιστεύω ότι είμαστε μαζοχιστές..δεν μπορώ να βρω άλλη δικιολογία..όλα αυτά τα σκουπίδια που έχει η τηλεόραση δεν θα υπήρχαν αν εμείς δεν τα παρακολουθήσαμε και μάλιστα σε καθημερινή βάση.Τα κανάλια κάνουν τα πάντα για να έχουν κάποιο κέρδος..δεν τους ενδιαφέρει η ποιότητα των προγραμμάτων που προβάλλουν.Αν όμως εμείς από την μεριά μας είμασταν σωστοί και δεν τα παρακολουθούσαμε,τότε θα αναγκάζονταν,αν όχι ηθικά,τουλάχιστον ως επιχειρίσεις που βλέπουν τα κέρδη τους να ''χάνονται'',να διακόψουν την προβολή αυτων των σκουπιδιών.περιμένουμε και άλλες απόψεις πάνω στο θέμα...

gman

designer
designer
Ρε, δεν είναι θέμα σωστού και λάθους. Είναι θέμα επιλογής. Δεν λέω ότι μου αρέσουν οι κουτσομπολίστικες εκπομπές, κάθε άλλο. Απλά λέω ότι υπάρχουν άτομα που τις γουστάρουν. Και όσο υπάρχουν αυτά τα άτομα τόσο θα υπάρχουν και αυτές οι εκπομπές. Δεν μπορείς να τους πεις "μην τις βλέπετε, είναι λάθος", γιατί δεν είναι.
Οι ειδήσεις όμως του Star δεν είναι ενημέρωση. Είναι κουτσομπολιό, είναι μια εκπομπή. Οπότε δεν έχουν το δικαίωμα να προβάλονται ως αντικειμενική πληροφόρηση τη στιγμή που είναι παραπληροφόρηση. Αν αλλάξουν όνομα και δεν αποκαλούνται ειδήσεις, προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την συνέχιση της εκπομπής.
Όσον αφορά το αξιόλογο και το ποιοτικό που αναζητάτε, που νομίζετε ότι βρίσκεται αυτό; Σε κάτι παρακμιακά κανάλια που εκπέμπουν στην Αττική και μαζεύουν γεροντάκια από τα ΚΑΠΗ για να απαγγείλουν ποιήματα και λογοτεχνία; Δεν είναι έτσι. Αν θες να δεις κάτι αξιόλογο και ποιοτικό, κύρια προϋπόθεση είναι να έχεις πρώτα κλείσει την τηλεόραση.

4 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 15/9/2008, 07:32

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Arrow gman υπάρχουν κανάλια και εκπομπές τα οποία είναι πολύ ποιοτικά.Πάρε παράδειγμα τα ντοκυμαντερ της ερτ και του σκάι.Εκπομπές που σχετίζονται με διάφορες επιστήμες.Οπότε δεν χρειάζεται να κλέισεις την τηλεόραση για να δείς κάτι αξιόλογο...απλά...πατάς σε άλλο κουμπί. Razz

5 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 15/9/2008, 09:37

gman

designer
designer
Όσον αφορά την ΕΡΤ, που λες, νομίζω πως έχει προσαρμοστεί στους ρυθμούς των ιδιοτικών καναλιών και έχει σχεδόν συγχρονιστεί στις συχνότητές τους... Το ΣΚΑΪ, όντως ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα, αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη, οπότε εξακολουθώ να πιστεύω ότι το μόνο κουμπί που αξίζει να πατήσεις είναι αυτό το κόκκινο με το κυκλάκι...

6 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 17/9/2008, 12:44

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
gman έγραψε:Όσον αφορά την ΕΡΤ, που λες, νομίζω πως έχει προσαρμοστεί στους ρυθμούς των ιδιοτικών καναλιών και έχει σχεδόν συγχρονιστεί στις συχνότητές τους... Το ΣΚΑΪ, όντως ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα, αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη, οπότε εξακολουθώ να πιστεύω ότι το μόνο κουμπί που αξίζει να πατήσεις είναι αυτό το κόκκινο με το κυκλάκι...
Δεν θα έλεγα απόλυτα.Αλλά συμφωνώ για το κόκκινο κουμπί. Wink

7 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 23/9/2008, 11:16

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Παιδες μην το πολυψαχνουμε και το κουραζουμε!Ζουμε σε μια καθαρα κερδοκρατουμενη εποχη,αρα στο βωμο της τηλεθεασης καταδικαζονται πλεον ολα!

ham

moderator
moderator
Τι γνώμη έχετε για το νέο δελτίο καιρού στο star channel?
Όποιος δεν το έχει δει,μπορεί να το δει εδώ:

http://polygono.sosforum.net

9 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 28/1/2009, 08:11

xstyl

administrator
administrator
καλοοοοο Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy !!!! αλλα πειτε μου σοβαρα, το εχει δει κανεις αυτο μετα απο κεντρικο δελτιο ειδησεων του σταρ?? μου φαινεται πολυ...

10 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 28/1/2009, 09:44

gman

designer
designer
Εντάξει, δεν παίζει να είναι από το δελτίο. Μάλλον είναι σάτιρα.

11 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 28/1/2009, 11:30

xstyl

administrator
administrator
λοιπον, προ λιγου ειμουνα εστια και το ειδα στην τηλεοραση. παιδια ετσι βγαινει και λεει τον καιρο. και ομως ισχυει!!!

12 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 28/1/2009, 12:16

gman

designer
designer
Όλα τα είχε το δελτίο ειδήσεων του star, οι τσόντες του λείπανε...

Βασικά απ' ότι έχω καταλάβει τόσα χρόνια, το δελτίο ειδήσεων έχει ένα πολύ εμπορικό στυλ, του τύπου "να προσφέρουμε στο κοινό αυτό που θέλει". Ενώ, για παράδειγμα, πηγαίνουν και παίρνουν συνεντεύξεις από άτομα που "πουλάνε", το ρεπορτάζ τους για αυτά τα ίδια άτομα είναι μέσα στην ειρωνία, ώστε να είναι όλοι ικανοποιημένοι. Για τον πούτσο τελείως. Θεωρώ ότι είναι μια κουτσομπολίστικη εκπομπή και όχι δελτίο ειδήσεων.

13 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 29/1/2009, 06:07

ham

moderator
moderator
gman έγραψε:Εντάξει, δεν παίζει να είναι από το δελτίο. Μάλλον είναι σάτιρα.

Όχι,και όμως είναι όντως από το δελτίο! Το τραγικό είναι ότι άκουσα σε κουτσομπολίστικη εκπομπή ότι η Πετρούλα είναι καινούργια ιδεολογία και στάση ζωής!affraid affraid affraid affraid affraid affraid Ήμαρτον,τι άλλο θα ακούσουμε!

Το δελτίο τελειώνει με τη φράση "είμαι η Πετρούλα και μόλις τελείωσα!"

affraid affraid Laughing Laughing Laughing

Και το τραγικό είναι ότι για αυτό το δελτίο καιρού πληρώνεται με σχεδόν 3000 ευρώ το μήνα! affraid affraid affraid

http://polygono.sosforum.net

14 Απ: star channel (ημαρτον) Την / Το 31/1/2009, 04:20

Επισκέπτ

Επισκέπτης
ρεζίληδες τελείως..θα ντρεπόμουν να είμαι δημοσιογράφος στο κανάλι αυτό...Πιο πολύ κράξιμο θα έκανα παρά δημοσιογραφία...αηδιαστικότατο..Το δελτίο-εκπομπή θα έπρεπε να υπάρχει σαν ''ράδιο-αρβίλα'' και όχι σαν δελτίο ειδήσεων!!!ουστ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης