ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

αγαπημενο ειδος μουσικης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 αγαπημενο ειδος μουσικης Την / Το 14/9/2008, 16:34

xstyl

administrator
administrator
ποιο ειναι το αγαπημενο σας ειδος μουσικης? και αγαπημενος καλητεχνης? επισης θα ηθελα να πειτε, οταν ειστε μονοι σπιτι μετα απο μια βολτα και θελετε να ηρεμισετε, τι μουσικη βαζετε (οχι απαρετιτα το αγαπημενο σας ειδος)???

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Προσωπικά δε μου αρέσουν οι ταμπέλες στη μουσική. Οι προτιμήσεις μου αλλάζουν, αναλόγως με το τι γουστάρω να ακούσω τη συγκεκριμένη στιγμή. Ακούω ό,τι χαρακτηρίζεται ως καλή μουσική και μπορεί να σε κάνει να αισθανθείς πολύ ξεχωριστά bounce \m/

xstyl

administrator
administrator
προτιμισει δεν εχεις ρε??? συμφωνω αλλα επισεις πιστευω οτι υπαρχουν και αδυναμιες

Επισκέπτ

Επισκέπτης
Σίγουρα συγκλίνω πιο πολύ στη δυνατή μουσική, από κλασσική, ορχηστρική μέχρι και metal. Γενικά ό,τι σε κάνει να ανατριχιάζεις. Πάντα όμως υπάρχουν και οι πιο εύθυμες στιγμές που θέλεις να ακούσεις disco και γενικά oldies κομμάτια που έχουν σημαδέψει την παιδική σου ηλικία Wink

gman

designer
designer
Κυρίως ακούω ξένη μουσική με προτίμηση σε hard rock, reggae, country και από 'κει και πέρα κάποια συγκροτήματα heavy metal, alternative rock και άλλα μουσικά είδη (blues, world, patchanka, folk, cabaret, ska κά).
Ελληνική μουσική δεν πολυακούω παρά μόνο επιλεγμένα κομμάτια κι αυτά σπάνια.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την gman στις 18/9/2011, 06:40, 2 φορές συνολικά

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Dark-οειδή ρόκ και όχι μόνο,μέταλ,κλασσική-ορχηστρική και παγανιστική φόλκ.

xstyl

administrator
administrator
εγω δεν εχω προβλημα να ακουω διαφορα. αλλα η αδυναμια μου ειναι η ροκ. απο κει και περα ακουω πολυ ορχιστρικα, κελτικα μεχρι και jazz....
αγαπημενο συγκροτημα pink floyd, Παπακωσταντινου κα.

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Έλα ρε μαλάκα ακούς κέλτικ?Δεν μου το χες πεί ποτέ.

xstyl

administrator
administrator
ναι ρε, εχω κατευασει μεχρι και ιρλανδικη παραδοσιακη. ειναι πολυ ταξιδιαρικα, και γουσταρω πολυ

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Είναι φοβερή η κέλτικ..Αλλά δεν έχω ασχοληθεί.Υπάρχει και η νεο-κέλτικ! Wink

xstyl

administrator
administrator
νεο κελτικ?? για πες κανα καλητεχνη

Ομήρου Απόγονος

οκτάγωνο
οκτάγωνο
Ρώτα τον Αλέξανδρο.Εκείνος ασχολείται πολύ.

ham

moderator
moderator
Son of the Staves of Time έγραψε:Προσωπικά δε μου αρέσουν οι ταμπέλες στη μουσική. Οι προτιμήσεις μου αλλάζουν, αναλόγως με το τι γουστάρω να ακούσω τη συγκεκριμένη στιγμή. Ακούω ό,τι χαρακτηρίζεται ως καλή μουσική και μπορεί να σε κάνει να αισθανθείς πολύ ξεχωριστά bounce \m/

Ούτε και εμένα μου αρέσει να βάζω ταμπέλες στη μουσική. Ο διαχωρισμός που γίνεται εδώ στην Ελλάδα, του τύπου Έντεχνα και μη είναι παγκόσμια προτοτυπία και τον θεωρώ απαράδεκτο,έστω και αν η καινούργια ελληνική λαϊκή μουσική έχει σχεδόν εμπορικούς σκοπούς. Προσωπικά ακούω περισσότερο ελληνικά γιατί αυτά είναι πιο πρόχειρα στο άκουσμα μου,ότι και αν είναι αυτά,από πιο ελαφρολαϊκά μέχρι ροκ και τα λεγόμενα έντεχνα. Όμως μπορώ άνετα να ακούσω και ξένα. Έχω διασκεδάσει εξίσου ακούγοντας σε κέντρο Γαρμπή,Τερζή,Βανδή,Ρουβά ή σε συναυλία Νταλάρα,Μαρκόπουλο στο Ηρώδειο ή Μαχαιρίτσα,Παπακωσταντίνου,Πασχαλίδη σε ροκ συναυλία ή στα εντεχνο-ροκ live μπάντας φίλων μου. Ακόμα και μια φορά που είχα βρεθεί σε κάποιο live death metal παρ'ότι δεν είχα ξανακούσει το συγκεκριμένο είδος μουσικής,μπορώ να πω ότι το διασκέδασα!

http://polygono.sosforum.net

Sir_speaker1

πεντάγωνο
πεντάγωνο
Heavy Metal κυρίως power, αλλά και ότι άλλο σχετίζεται με Ροκ! Πάντως δεν έχω προβλημα με τα άλλα είδη, μπορώ να τα ακούσω όλα χωρίς πρόβλημα!!!

ham

moderator
moderator
Sir_speaker1 έγραψε:Heavy Metal κυρίως power, αλλά και ότι άλλο σχετίζεται με Ροκ! Πάντως δεν έχω προβλημα με τα άλλα είδη, μπορώ να τα ακούσω όλα χωρίς πρόβλημα!!!

Ναι,καλά,τότε γιατί κάνεις σα να πάνε να σε κρεμάσουνε αν σου πουν να πας κάπου που δε σου αρέσει η μουσική;(π.χ. στο Ποπ κορν)

Επισκέπτ

Επισκέπτης
γενικα, τα καλυτερα απο καθε ειδος...

xstyl

administrator
administrator
θεωρεις σε καθε ειδος μουσικης, υπαρχουν καλα (ποιοτικα) κοματια???? και πως το θεωρεις το καλα???

Cristinaki

τρίγωνο
τρίγωνο
akouw ta panta alla kurios MIXA!!!!k distixws twra teleutea k papakwstantinou:P!!!plaka kanw...eee kana duo tragoudakia tou einai kala!!!! geek

ham

moderator
moderator
Cristinaki έγραψε:distixws twra teleutea k papakwstantinou:P!!!
Μπορώ πολύ εύκολα να συμπεράνω το λόγο που άρχισες να ακούς Παπακωσταντίνου! χαχαχαχαχα ο νοών νοείτω! Very Happy Very Happy Very Happy

xstyl

administrator
administrator
επειδη ειναι μεγαλος τραγουδιστης..... γιατι υπαρχει και αλλος λογος??

Cristinaki

τρίγωνο
τρίγωνο
Ναι ναι ναι λογω της μεγαλωσηνης του!!!Για κανεναν αλλο λογο!!!!Αχχ....Αχ Razz

xstyl

administrator
administrator
και της μεγαλης μυτης του...

Cristinaki

τρίγωνο
τρίγωνο
Ναι ναι ναι μας πως το ξεχασα αυτο...πως παρελειπσα να αναφαιρω αυτο το σημαντικοτατο προσον του!!!!!Εχε χαρη τπτ αλλο δεν σου λεω κυριε μπανερ!!!!!! Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης